Vasárnapi hirdetések 2023.08.06.

Évközi 18. vasárnap – 2023.08.06.

Urunk Színeváltozása

Szeretettel hirdetjük:

 • Augusztus 6-án vasárnap NEM LESZ SZENTMISE templomunkban, helyette 9:30-kor igeliturgia lesz.
 • Hétfőn (aug. 7.) 18:30-kor leszSzentmise. Szombaton (aug. 12.) a szokásos időpontban 18:00 órakor lesz (előesti) Szentmise, vasárnap (aug. 13.) pedig 9:30-kor lesz Szentmise templomunkban.
 • 2023. augusztus 12-én szombaton X. alkalommal kerül megrendezésre az 1Úton Nemzetközi Zarándoknap a teljes Mária Úton: Ausztriában, Felvidéken, Délvidéken, Magyarországon és Erdélyben. Ebben az évben a fiatalokért indul a zarándoklat és a fiatalokat visszük imáinkban, áldozatunkban a mennyei Atya elé. Szeretettel hívjuk a kedves testvéreket az 1 Úton zarándoklat Veresegyház-Vác szakaszára. Kérjük, hogy hívják meg hozzák el fiatal ismerőseiket, olyanokat is, akikről tudják, hogy keresik Istent, de még nincsenek megkeresztelkedve vagy nem járulnak a Szentségekhez. Gyülekezőhely: Veresegyház Szentlélek templom reggel 07:30-tól, majd Rolik Róbert plébános atya áldásával kb 08:00-kor indul útnak. Az úton nagy valószínűséggel lesz gyónási lehetőség is. Teljes táv: 23 km, de szeretettel várunk mindenkit egy-egy szakaszra is. A csatlakozási pontok és továbbindulás Őrbottyán templomkert: 09:30. Vácrátót 12:30, Sződ 14:30, Sződliget 16:30 Kb. 17:30 körül érkezünk meg Vácra, ahol 18:00-kor Szentmisével ünnepeljük és zárjuk le a zarándoklatot. Kérjük, hogy részvételi szándékukat előzetes regisztrációval a Mária út 1 Úton zarándoklat internetes oldalon tegyék meg.
  http://1uton.mariaut.hu/cikk/1437/Veresegyhaz__Vac
  A zarándoklat reggelén lesz helyben lehetőség regisztrációra.
  További információ megtalálható a zarándoklat internetes oldalán, vagy keresse Nádasdi Gábort a +36 30 274 0431-es telefonszámon. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!
 • Már most jelezzük, hogy Nagyboldogasszony (Szűz Mária mennybevé-tele) kötelező ünnep. Augusztus 14-én hétfőn 18:30-kor előesti Szentmise lesz, augusztus 15-én kedden, az ünnep napján, 18:00 órakor lesz az ünnepi Szentmise.
 • A Veresegyházi Plébánia új ügyintézési rendjét a hirdetőkön, a Forrás újságban és honlapon is meg lehet találni.