Vasárnapi hirdetések 2023.07.30.

Évközi 17. vasárnap – 2023.07.30.

Szeretettel hirdetjük:

  • Hétfőn (júl.31.) 18:30-kor Szentmise, előtte 18:00 órától pedig gyóntatás lesz.
  • Jövő vasárnap leszUrunk színeváltozásának ünnepe. Szombaton (aug.5.) előesti Szentmise lesz 18:00 órakor, vasárnap viszont (aug.6.) NEM LESZ SZENTMISE, helyette 9:30-kor igeliturgia lesz templomunkban.
  • 2023. augusztus 12-én szombaton X. alkalommal kerül megrendezésre az 1Úton Nemzetközi Zarándoknap a teljes Mária Úton: Ausztriában, Felvidéken, Délvidéken, Magyarországon és Erdélyben. Ebben az évben a fiatalokért indul a zarándoklat és a fiatalokat visszük imáinkban, áldozatunkban a mennyei Atya elé. Szeretettel hívjuk a kedves testvéreket az 1 Úton zarándoklat Veresegyház-Vác szakaszára. Kérjük, hogy hívják meg hozzák el fiatal ismerőseiket, olyanokat is, akikről tudják, hogy keresik Istent, de még nincsenek megkeresztelkedve vagy nem járulnak a Szentségekhez. Gyülekezőhely: Veresegyház Szentlélek templom reggel 07:30-tól, majd Rolik Róbert plébános atya áldásával kb 08:00-kor indul útnak. Az úton nagy valószínűséggel lesz gyónási lehetőség is. Teljes táv: 23 km, de szeretettel várunk mindenkit egy-egy szakaszra is. A csatlakozási pontok és továbbindulás Őrbottyán templomkert: 09:30. Vácrátót 12:30, Sződ 14:30, Sződliget 16:30 Kb. 17:30 körül érkezünk meg Vácra, ahol 18:00-kor Szentmisével ünnepeljük és zárjuk le a zarándoklatot. Kérjük, hogy részvételi szándékukat előzetes regisztrációval a Mária út 1 Úton zarándoklat internetes oldalon tegyék meg. http://1uton.mariaut.hu/cikk/1437/Veresegyhaz__Vac A zarándoklat reggelén lesz helyben lehetőség regisztrációra. További információ megtalálható a zarándoklat internetes oldalán, vagy keresse Nádasdi Gábort a +36 30 274 0431-es telefonszámon. Szeretettel hívunk és várunk mindenkit!
  • Már most jelezzük, hogy Nagyboldogasszony (Szűz Mária mennybevétele) ünnepén, ami kötelező ünnep, augusztus 14-én hétfőn 18:30-kor (előesti) és augusztus 15-én kedden 18:00 órakor lesz az ünnepi Szentmise.
  • A Veresegyházi Plébánia új ügyintézési rendjét a hirdetőkön, a Forrás újságban és honlapon is meg lehet találni.