Vasárnapi hirdetések 2023.05.21.

Urunk mennybemenetele – 2023.05.21.

Szeretettel hirdetjük:

  • Május 22-én hétfőn, 18:30-kor lesz Szentmise, előtte negyed órával litániát imádkozunk.
  • Csütörtökön és pénteken délután 16:00 órától várjuk a gyerekeket az Oratóriumban!
  • Jövő vasárnap Pünkösd, a Szentlélek kiáradásának ünnepe lesz, amely az Egyház születésnapja, és egyben a húsvéti idő lezárása is. Vigília-mise lesz szombat este 18:00 órakor, ünnepi Szentmise pedig vasárnap 9:30-kor.
  • Jövő vasárnap lesz a veresegyházi Szentlélek-templom pünkösdi búcsúja. Ezen a napon csak egy Szentmise lesz 9:30 órakor. Sok programmal várnak mindenkit az egész nap folyamán. Részletek az egyházközség honlapján olvashatóak.
  • A pünkösd utáni hétfőn (május 29.) Szűz Máriát, mint az Egyház anyját ünnepeljük. A Szentmise a szokott időben, 18:30-kor kezdődik majd.
  • Már most hirdetjük, hogy június 16-án pénteken, Jézus Szent Szívének főünnepén lesz templomunk búcsúja, az ünnepi Szentmise 18:00 órakor kezdődik, utána agapé is lesz!
  • Pünkösd ünnepétől megkezdődik a Váci Egyházmegyében is a Római Misekönyv új kiadásának használata. Változások főleg a Szentmisét bemutató pap szövegeiben lesznek, de egy esetben a hívek szövege is módosult! Ez a változás a Szentmise elején a bűnbánati részben van. Pünkösd vigíliájától (május 27.) már ezt az új szöveget kell használnunk. Kérjük a Kedves Testvéreket is, hogy figyeljünk majd oda erre! Segítség képpen az új szöveget kihelyezzük majd a padokra és a vetítésekben is olvasható lesz. Kezdetben lehet, hogy egy kicsit furcsa lesz, de majd belejövünk! 