Vasárnapi hirdetések 2023.04.02.

Virágvasárnap – 2023.04.02.

Urunk szenvedésének vasárnapja

Szeretettel hirdetjük:

 • Hétfőn, április 3-án 18:00-18:30 között lesz gyóntatás és 18:30-kor kezdődik a Szentmise.
 • Az oratóriumi találkozók a tavaszi szünet után folytatódnak!
 • Megkezdődött a Nagyhét. Aki szívesen részt venne a nagyheti szertartások szolgálataiban a sekrestyében még tud érdeklődni és feliratkozni.
 • Az asszisztencia próbák időpontjai:
  A nagycsütörtöki szertartások próbája nagyszerdán (ápr. 5.) 18:00 órakor lesz a templomban. Nagypénteken (ápr. 7.) délelőtt 9:00-kor tartunk próbát. Nagyszombaton (ápr. 8.) pedig délelőtt 11:00-kor lesz próba. Aki szeretne ministrálni, az feltétlenül jöjjön a próbákra! Kérjük a ministránsokat, hogy minden nap a szertartások előtt 15 perccel már legyenek felöltözve a sekrestyében!
 • A Húsvéti Szent Háromnap időpontjai:
  Nagycsütörtökön (ápr. 6.) 18:00 órakor kezdődik a Szentmise az utolsó vacsora emlékére. Nagypénteken (ápr. 7.) a keresztút 14:00 órától, a szertartás pedig 15:00 órától kezdődik. A Húsvéti Vigília (ápr. 8.) szertartása 20:30-kor kezdődik majd, gyertyát ne felejtsünk el magunkkal hozni! A szertartás után ételszentelés és agapé is lesz. Az agapéhoz az étel-ital felajánlásokat, és a szentelendő ételeket is a közösségi teremben lehet majd elhelyezni a feltámadási szertartás előtt. Húsvétvasárnap (ápr. 9.)és húsvéthétfőn (ápr. 10.) a Szentmisék 9:30-kor kezdődnek templomunkban.
 • A kossuth téri pápai Szentmisén (2023. április 30. 9:30)abiztonsági ellenőrzést követően, külön regisztráció nélkül lehet majd részt venni. A térre legkésőbb 8:15-ig lehet majd belépni, a helyeket a hívők érkezési sorrendben töltik majd fel. Akiknek a téren már nem jut hely, a környező utcákban kivetítőkön követhetik a liturgiát. Ünnepeljünk együtt a Szentatyával minél többen! Már most jelezzük, hogy április 30-án, a pápai Szentmise vasárnapján miserend változások lesznek templomainkban!
  Erdőkertesen 9:30 helyett 17:30-kor lesz Szentmise ezen a vasárnapon.