Vasárnapi hirdetések 2023.03.26.

Nagyböjt 5. vasárnapja – 2023.03.26.

Szeretettel hirdetjük:

 • Hétfőn, március 27-én18:30-kor lesz Szentmise.
 • Szerdán, március 29-én 18:00 órakor énekpróba lesz a közösségi teremben, ahol a nagyheti szertartásokra készülünk. Szeretettel várjuk az énekes szolgálattevőket és minden érdeklődőt!
 • Csütörtökön és pénteken 16:00 órától várjuk a gyerekeket az Oratóriumban!
 • Pénteken, március 31-én 18:00 órakor keresztút imádság lesz a templomban.
 • Ezen a pénteken (március 31-én) lesz a Húsvét előtti gyóntatás Erdőkertesen.
  A keresztút imádság után közvetlenül, kb. 18:45-től bűnbánati liturgia lesz és szentgyónási lehetőség. A gyóntatás addig tart majd, amíg igény van rá. A gyóntatás ideje alatt zenés-énekes szentségimádás lesz. Szeretettel várunk Mindenkit! További gyónási lehetőségek:Őrszentmiklós: március 29. szerda17:30.Veresegyház:április 1. szombat13:00-16:00. Erdőkertes: április 3. hétfő 18:00-18:30. Vácbottyán: április 4. kedd 18:00. Püspökszilágy: április 5. szerda18:00.
 • Jövő héten Virágvasárnappal megkezdődik a Nagyhét. Szeretettel várjuk mindazokat, akik szívesen részt vennének a nagyheti szertartások különféle liturgikus szolgálataiban (felolvasás, éneklés, asszisztencia, lábmosás, stb.),érdeklődni és feliratkozni a sekrestyében lehet.
 • A virágvasárnapi barkaszentelés a vasárnap 9:30-as Szentmisében lesz. Már most hirdetjük, hogy Nagycsütörtök este (ápr. 6.) 18:00 órakor lesz a Szentmise az utolsó vacsora emlékére. Nagypénteken (ápr. 7.) a keresztút 14:00 órától, a szertartás pedig 15:00 órakor kezdődik. A Húsvéti Vigília (ápr. 8.) szertartása 20:30-kor kezdődik majd, a húsvétvasárnapi (ápr. 9.)és húsvéthétfői (ápr. 10.) Szentmisék pedig 9:30-kor lesznek templomunkban.
 • Hirdetjük a Kedves Testvéreknek, hogy a jelenlegi információk szerint a kossuth téri pápai Szentmisén (2023. április 30. 9:30)abiztonsági ellenőrzést követően, külön regisztráció nélkül lehet majd részt venni. A térre legkésőbb 8:15-ig lehet majd belépni, a helyeket a hívők érkezési sorrendben töltik majd fel. Akiknek a téren már nem jut hely, a környező utcákban kivetítőkön követhetik a liturgiát. Ünnepeljünk együtt a Szentatyával minél többen! Már most jelezzük, hogy a pápai Szentmise vasárnapján (április 30-án) miserend változások lesznek templomainkban! Erről az áprilisi Forrás újságban már lehet olvasni.
 • A mai perselyadományokat a Szentföld javára gyűjtjük és továbbítjuk.