Vasárnapi hirdetések 2022.01.09.

Urunk megkeresztelkedése – 2022.01.09.

Szeretettel hirdetjük:

  • Hétfőn 18:30-kor Szentmise lesz, utána kezdődik a felnőtt katekézis a közösségi teremben.
  • Szeretettel várjuk a gyerekeket az Oratóriumba! Az alsósokat csütörtökön délután 4 és 5 óra között, a felsősöket pedig pénteken 5 és 6 óra között! Maszkot mindenki hozzon magával!
  • Vízkereszthez kapcsolódó szép hagyomány a Házszentelés szertartása. Házszentelést kérni a sekrestyében, név, cím és telefonszám megadásával, vagy a rolik.robert@vaciegyhazmegye.hu e-mail címen lehet.
  • Buzdítjuk a kedves testvéreket, hogy továbbra is mondassanak Szentmiséket élőkért és holtakért egyaránt.
  • Kérünk minden önálló keresettel rendelkező testvérünket, hogy az új esztendőben is rendezzék önkéntes egyházközségi hozzájárulásukat! Egyházközségünk önálló gazdálkodási szervezet is egyben, és csak saját magunkra számíthatunk. Egyházadójukat banki átutalással, vagy készpénzes befizetéssel rendezhetik a sekrestyében. Köszönjük mindazoknak, akik eddig is fontosnak tartották közösségünk anyagi támogatását.
  • Kérjük azokat a jegyespárokat, akik idén kívánnak egyházi házasságot kötni, január végéig jelentkezzenek a sekrestyében vagy a veresegyházi plébánián!
  • Január 16-án kezdődik az Ökumenikus Imahét, amikor a krisztushívők egységéért imádkozunk. Erdőkertesen január 18-án, kedden este 6 órakor az erdőkertesi evangélikus templomban, igét hirdet Rolik Róbert plébános, és január 20-án, csütörtökön este 6 órakor pedig házigazdák leszünk templomunkban, ahol Kun-Török Anett evangélikus lelkész fog igét hirdetni. Mindenkit szeretettel hívunk és várunk!
  • Veresegyházon hétfőtől péntekig (január 17-21.) lesznek imaalkalmak 18:00 órai kezdettel. Január 19-én, szerdán este 6 órakor veresegyházi Szentlélek templomban kistérségi imanap is lesz, igét hirdet Gergely Ferenc Barnabás erdőkertesi református lelkipásztor.
  • Köszönjük, hogy betartják az egyházi és állami járványügyi rendel-kezéseket! Kérjük, hogy aki beteg (köhög, tüsszög, náthás, lázas), ne menjen közösségbe, templomba! Vigyázzunk egymásra és önmagunkra is!