Vasárnapi hirdetések 2020.12.06.

Advent 2. vasárnapja – 2020.12.06.

Szeretettel hirdetjük:

  • Adventi időben szeretettel várunk mindenkit hétfőnként reggel 6:00 órakor hajnali Szentmisére.
  • Veresegyházon keddtől szombatig minden nap reggel 6:00 órakor van hajnali Mise.
  • Már most hirdetjük, hogy a karácsonyi előtti gyóntatás Erdőkertesen december 21-én, hétfőn 17:00 órától lesz.
  • Ha van a környezetükben olyan idős, vagy tartósan beteg, aki szeretne Karácsony ünnepére szentségekhez járulni, kérjük, jelezzék névvel és elérhetőséggel (cím, telefonszám) a sekrestyében legkésőbb december 20-ig.
  • A karácsonyi időre vonatkozó miserend megtalálható a Forrás újságban. A december 24-i esti Szentmise időpontja a járványügyi rendelkezések függvényében még módosulhat. Ha lesz változás, hirdetni fogjuk.
  • Kérjük a kedves testvéreket, az egymástól való biztonságos távolság megtartására, ami legalább 1,5 métert jelent. Ez a templomban kiemelten is fontos! A szertartások és más alkalmak során különösen zárt térben, most kerüljük az éneklést is. A Szentmiséken továbbra is kötelező a maszk használata – a száj és orr eltakarásával; kötelező minden közvetlen érintkezés kerülése: bőrkontaktus, kézfogás, ölelés. Az áldoztatás, – kézfertőtlenítés után, – kizárólag kézbe történhet, az áldozó csak a Szentség vételekor vegye le a maszkját. Vigyázzunk egymásra!