Vasárnapi hirdetések 2020.08.30.

Évközi 22. vasárnap

2020.08.30.

Szeretettel hirdetjük:

 • Kérjük, hogy akiknek a környezetében beteg és/vagy idős ember él, aki igényelne elsőpénteki házi betegellátást (gyóntatás, áldoztatás, betegek szentsége), az jelezze a sekrestyében.
 • Kedden 18:30-kor missziós imaóra lesz a közösségi teremben.
 • Csütörtökön, szeptember 3-ától folytatódnakaz Életigekör közösségi alkalmai, szeretettel várnak mindenkit 18:30-tól a Szentlélek templom kis közösségi termében!
 • Az elsőpénteki gyóntatás Veresegyházon 16:30-kor kezdődik majd a templomban.
 • Szeretettel várjuk az általános iskolásokat péntek délután 5 órakor az Oratóriumban!
 • Szeptember 6-án vasárnap, reggel 8:00 órakor tartjuk egyházközségünk „Veni Sancte” Szentmiséjét. Kérjük együtt a Szentlélek segítségét az új tanévre minden közösségünk számára! Szeretettel várunk Mindenkit!
 • Ne feledkezzünk el arról, hogy jövő vasárnaptól (szeptember 6.) Veresegyházon a vasárnapi esti Szentmise újra 18:00 órakor kezdődik majd.
 • Bibliaórát tartunk hétfőnként este 7 órai kezdettel, melynek helyszíne az erdőkertesi közösségi terem. Az első alkalom, szeptember 7-én, lesz. Minden érdeklődőt szeretettel vár, Robi atya
 • A most szeptemberben elsőáldozni készülő gyerekek szüleinek hirdetjük, hogy a felkészítés szeptember 9-én folytatódik a megszokott időben a Szentlélek-templomban. A szülőknek szeptember 18-án 19:00 órakor tartunk megbeszélést a Szentlélek-templom emeleti közösségi termében.
 • Az idén újonnan induló elsőáldozós csoport felkészítő időpontja hétfőnként 16:00 órakor lesz a Szentlélek-templomban, de kezdés csak október 12-én lesz. A szülőket október 9-én 19:00 órakor várjuk majd megbeszélésre a templom emeleti termében.
 • Felkészítést indítunk szeptember 15-től felnőttek számára keresztségre, elsőáldozásra, bérmálkozásra, de azokat a felnőtteket is várjuk, akik ezekben a szentségekben már részesültek, de szeretnék a hitüket elmélyíteni, jobban megismerni. Ezzel kapcsolatban jelentkezni Robi atyánál lehet szeptember 15-ig. Kérjük a testvéreket, hogy erről szóljanak azoknak, akikhez ez az információ közvetlenül nem jut el, de érdekelheti őket a felkészítés! Akik szeretnének részleteket megtudni a felkészítésről, azokat szeretettel várják a Fületlen Bögre kávézóba szeptember 6-án a fél 10-es; szeptember 13-án pedig az esti mise után.
 • Szeptember 20-án zarándoklat indul a Kálváriabúcsúra, onnan Tállyára és Tarcalra, ahol a nagy Krisztus-szobor áll. Az út részvételi díja 4.500 Ft. Indulás reggel 6 órakor Veresegyházról, az Újiskola utcából. Jelentkezni Ferge Marikánál lehet. (20/4192291, este: 28/385601.) A részvételi díj a jelentkezéssel egyidőben fizetendő. A szervező minden érdeklődőt szeretettel vár!
 • Szeptember 1-jétől Veresegyházon a keddi és a szombati szentmisék időpontja megváltozik! Kedden, este helyett reggel 7:00 órakor lesz csak Szentmise, ugyanígy szombaton is reggel 7:00 órakor lesz a Szentmise, az eddigi 8:00 óra helyett. Már most, ezen a héten életbe lép a változás! Csütörtökön és pénteken este a Szentmisék változatlanul 18:30-kor kezdődnek.
 • A plébániai irodaügyelet időpontjai is módosulnak: hétfő délelőtt és péntek délután a Plébános, Robi atya, kedd délelőtt és csütörtök délután pedig az irodavezető, Wirth Beáta várja az ügyeiket intézőket. A szerda szünnap.
 • Új szentmisenaplókat a sekrestyében lehet kérni.
 • Gyónási lehetőség Erdőkertesen: a hétfői és szombati misék előtt negyed órával, szükség esetén előre egyeztetett időpontban is!