Vasárnapi hirdetések 2019.04.14.

Virágvasárnap – 2019.04.14.

Az Úr szenvedésének vasárnapja

Szerettettel hirdetjük:

 • Hétfőn a 17:30-as szentmise után lesz itt Erdőkertesen a Húsvét előtti gyóntatás.
  Veresegyházi gyóntatások: ápr. 14. vasárnap: 16:00-19:00; ápr. 16. kedd: 19:00 órától; ápr. 17. szerda: 17:00 órától
 • Kedden nem lesz felnőtt hittan, majd április 30-án folytatódik.
 • Szerdán 18:30 órakor énekpróbát tartunk a közösségi teremben.
 • Az Oratórium következő találkozója Húsvét után lesz.
 • Örömmel hirdetjük, hogy azok a gyerekek, akik idén ősszel kezdik majd meg elsőáldozási felkészülésüket, a 2020-as Eucharisztikus Kongresszus budapesti nyitó szentmiséjét is választhatják elsőáldozásuk helyszínéül! Az elsőáldozás megszervezéshez szükséges a várható résztvevők létszámának felmérése, ezért már most kérjük a jelentkezéseket mindenkitől. Alsó korhatár: aki 2019. szeptemberében kezdi az általános iskola 3. osztályát. Jelentkezési lap átvehető a sekrestyében, amelyet ugyanoda kérünk majd kitöltve leadni. A jelentkezés határideje: 2019. május 15. További információkat Zsolt atyától és a hitoktatóktól lehet kérni.
 • A június 1-jén megrendezésre kerülő „EZ AZ A NAP” dicsőítő estre már jegyek kaphatók a sekrestyében: Rendkívül kedvezményes áron! A plébániáról külön buszt is indítunk az Arénához, amelyre jelentkezni szintén a sekrestyében lehet. További információk a kihelyezett plakátokon.
 • A Mária Út Egyesület a Mária Rádió támogatásával vonatos zarándoklatot szervez május 31. és június 2. között a csíksomlyói pápalátogatásra, Székely János szombathelyi megyéspüspök lelki vezetésével. A zarándoklat részleteit a kitett plakáton lehet elolvasni. Bővebb információ a lentebb található linken található.
 • Még várjuk mindazok jelentkezését, akik szívesen részt vennének a nagyheti szertartások különféle liturgikus szolgálataiban. Érdeklődni és jelentkezni a sekrestyében lehet.

HÚSVÉTI SZERTARTÁSREND:

 • Virágvasárnap – ápr. 14. vasárnap 8:00 Ünnepi szentmise
 • Nagycsütörtök – ápr. 18. 18:00
 • Nagypéntek – ápr. 19. 14:00 keresztút 15:00 Szertartás
 • Húsvéti vigília –ápr. 20. szombat 20:30 Szentmise, utána ételszentelés és agapé
 • A feltámadási szertartáshoz gyertyát hozzunk magunkkal!
 • Húsvétvasárnap –ápr. 21. 8:00
 • Húsvéthétfő – ápr. 22. 8:00