2018.10.21. Vasárnapi hirdetések

Évközi29. vasárnap – 2018.10.21.

A MISSZIÓK VASÁRNAPJA

Szeretettel hirdetjük:

 • Még tart a jó idő, ezért egyházközségünk szeretné minél hamarabb elvégezni az őszi kerti munkálatokat a templomkertben. A munkálatok közül néhány: száraz levelek összegyűjtése, elszáradt ágak és tuják metszése, fűnyírás stb. A munkálatokat október 22-én, hétfőn (nem munkanap!) reggel 9.00-től kb. déli 12.00 óráig végeznénk el, ahová hívjuk és várjuk a kedves Testvérek segítségét és összefogását! Előre is köszönjük!
 • Hétfőn szentmise helyett igeliturgia lesz 17:30 órakor.
 • Kedd este nem lesz felnőtt katekézis, majd 30-án folytatódik.
 • Azoknak a gyerekeknek (ált. isk. 3. osztályos kortól), akik jövőre szeretnének elsőáldozók lenni, az előkészítő hittan az őszi szünet után kezdődik. Az alkalmak szerdánként 17:00 órakor lesznek Veresegyházon. Kérjük a szülőket, hogy az erre vonatkozó jelentkezési lapot – melyet a sekrestyében vehetnek át – az első szülői értekezletre, október 24-én, szerdán 19:00 órára vigyék magukkal! (Veresegyház, Szent Pio Otthon)
 • Péntek délután 5 órakor várjuk az általános iskolásokat az Oratóriumban!
 • Péntek este 19:00 órakor taizéi imaórát tartunk, ahol elhunyt hozzátartozóinkért fogunk imádkozni. Az ima nem Veresegyházon, hanem Erdőkertesen lesz! Szeretettel várunk mindenkit közös imádságra!
 • November 1-jén csütörtökön, Mindenszentek ünnepén reggel 8:00 órakor lesz szentmise templomunkban. Ne feledkezzünk el arról, hogy ez kötelező ünnep! A temetői közös imádság és sírkőmegáldás a szentmise után lesz. A sírkőmegáldásra vonatkozó kéréseket Bazsik Ferencné temetőgondnoknál és a sekrestyében lehet jelezni.
 • November 2-án pénteken, Halottak napján 17:30 órakor lesz szentmise Erdőkertesen.
 • Felkészítés indul a keresztség szentségének felvételére általános iskolás gyerekek számára, 14 éves korig. A felkészítés előreláthatóan (2019.) január és február hónapban lesz Veresegyházon, szerdánként 16:00-16:45 óra között. További információk a hitoktatóktól kérhetők, jelentkezni Molnár Zsolt plébános atyánál lehet 2018. december 21-ig.
 • Még hátra van az ereszcsatorna javítása, és az év végéig a villámvédelmi felülvizsgálatot is el kell végeztetni. Ezekhez a munkálatokhoz kérjük a Testvérek további nagylelkű adományait. Nagyon köszönjük!
 • A mai szentmise alkalmával a missziók javára gyűjtünk.