Vasárnapi hirdetések 2018.03.18.

Nagyböjt 5. vasárnapja – 2018.03.18.

Szeretettel hirdetjük:

 • Hétfőn (március 19.) van Szent József ünnepe, a szentmise 17:30 órakor lesz.
 • Kedden 18:30 órakor missziós imaóra lesz a közösségi teremben.
 • Az énekpróbák alkalmával készülünk a Nagyhét és a Húsvéti Szent Háromnap ünnepi alkalmaira. Szeretettel várunk mindenkit szerda este 19:30 órakor a közösségi teremben.
 • Pénteken 17:00 órakor várjuk az általános iskolásokat az Oratóriumban!
 • Pénteken 18:00 órakor Keresztút imádság lesz a templomban. Várunk mindenkit!
 • Idén kiemelten fontos, hogy rendelkezzünk adónk egyházi 1%-áról, mert 2018-tól a benyújtott nyilatkozatok újabb nyilatkozat beadásáig vagy ennek visszavonásáig érvényesek maradnak. A Magyar Katolikus Egyház technikai száma: 0011. További információk „A jóság összeköt” oldalon (http://www.ajosagosszekot.hu/), és az egyházközség honlapján is olvashatóak.
 • Kérjük és várjuk mindazok jelentkezését, akik szívesen részt vennének a nagyheti szertartások különféle liturgikus szolgálataiban, pl.: asszisztencia, felolvasás, adományvivés, lábmosás (12 férfi), éneklés, stb. A szolgálatokkal kapcsolatban érdeklődni és feliratkozni a sekrestyében valamint a szerdai énekpróbák alkalmával lehet! Előre is köszönjük!
 • Jövő vasárnap a Virágvasárnappal megkezdődik a Nagyhét, amely az egyházi év középpontja. Virágvasárnap a reggel 8 órai szentmise alkalmával lesz a barkaszentelés és körmenet (bevonulás), és az ünnepi szentmisében bekapcsolódhatunk mindannyian a passióba is.
 • Már most hirdetjük, hogy március 27-én, kedden 17:00 órakor lesz a húsvéti előtti gyóntatás Erdőkertesen. Használjuk ki ezt a lehetőséget, mert az ünnepi szertartások alkalmával már nem lesz mód a szentgyónások elvégzésére!
 • Nagycsütörtökön 18:00 órakor lesz az ünnepi szentmise az utolsó vacsora emlékére (a lábmosás szertartásához várjuk férfiak jelentkezését), a szentmise után Jézus búcsúbeszéde hangzik majd el.
 • Nagypénteken 14:00 órakor közös keresztútra hívunk mindenki. Az ünnepi szertartás (a passióval és a kereszthódolattal) 15:00 órakor kezdődik majd.
 • Szombaton este 20:30 órakor már a Húsvéti vigíliára várunk mindenkit! Gyertyát hozzunk magunkkal! A feltámadási szertartás és szentmise után ételszentelés és agapé is lesz a közösségi teremben.
 • Húsvétvasárnap, Krisztus feltámadásnak ünnepén, reggel 8 órakor lesz az ünnepi szentmise!