2017.12.03. Vasárnapi hirdetések

Advent 1. Vasárnapja – 2017.12.03.

Iz 63,16b-17.19b. 64,1.2b.3-8 – 1Kor 1,3-9 – Mk 13,33-37

 1. A veresegyházi Szent Pio Idősek Klubja ápolói vagy szociális végzettséggel rendelkező munkatársat keres 8 órás munkakörbe. Jelentkezni szakmai önéletrajz benyújtásával lehet vagy személyesen, vagy e-mailben, vagy postai úton. (Szent Pio Idősek Klubja, 2112 Veresegyház, Szentlélek tér 1-3.; gkovacs.ilona@gmail.com )
 2. A mai vasárnappal megkezdődik az új egyházi év. Advent folyamán hétfőtől-csütörtökig reggel 6 órakor igeliturgia, pénteki napokon pedig, rorate szentmise lesz templomunkban szintén reggel 6:00 órakor. Decemberben hétfő esténként nem lesz szentmise.
 3. Veresegyházon hétfőtől-péntekig lesznek hajnali misék reggel 6:00 órakor. (szombat reggel továbbra is 8:00 órakor)
 4. Idén is szervezünk tartósélelmiszer gyűjtést Advent folyamán, amelyből egyházközségünk nagycsaládjait és időseit szeretnénk támogatni Karácsony előtt. Pénzadományokat is elfogadunk! Az élelmiszer- vagy pénzadományokat december 17-ig lehet elhozni a templomba, vagy a sekrestyébe. Köszönjük!
 5. Szeretettel várunk mindenkit, aki az adventi és karácsonyi időben szívesen vállalna énekesi szolgálatot a szentmisék alkalmával. Az énekpróbák szerdánként 19:30-kor kezdődnek a közösségi teremben.

 6. Péntek délután 5 órakor várjuk az iskolásokat az Oratóriumban!

 7. December 10-én, azaz jövő héten vasárnap 8:00 órakor gitáros családos szentmise lesz templomunkban. Szeretettel hívjuk és várjuk a családokat, és az egyházközség minden tagját a szentmisén való szolgálatra, valamint a szentmisét követő agapéra, amit a közösségi teremben tartunk!

 8. A családos szentmisére készülvén, december 7-én, csütörtökön 18:45-től (kb. 20.00 óráig) gitáros énekpróbát tartunk a templom melletti közösségi teremben, ahova szintén szeretettel várjuk az érdeklődőket!

 9. Az előfizetőknek hirdetjük, hogy januártól 20 Forinttal drágul az Adoremus, 580 Forintba fog kerülni!

 10. Ismét esedékes az Új Ember újság negyedéves előfizetése. 2018. évben ugyan emelkedik a lap ára, de a csoportos előfizetőknek nyújtott kedvezmények miatt a negyedéves díj összege nem emelkedik. Ezért bíztatunk mindenkit a lap további előfizetésére, mert az egyéni rendelés házhoz szállítással, közel duplájába kerül. A csoportos előfizetők itt a templomban, a szentmisék alkalmával tudják elvinni a hetilapot.

 11. Szabaddá vált egy darab Új Ember előfizetés január 1-jétől, de még újabb előfizetők is csatlakozhatnak. Ez ügyben Lugosi Gyulánál érdeklődjenek.

 12. A Krisztus Király főünnepének előestéjén tartott országos (nemzetközi) szentségimádáson, itt az erdőkertesi templomban 70-en vettünk részt! Az azóta összesített adatok alapján, a tervezett 20.000 főt meghaladva, kb. 30.000-en imádkoztunk együtt egyidőben!

 13. Adorációs Iskola indult templomunkban, amely 12 egymást követő szombat estén át ad gyakorlati segítséget a szentségimádáshoz. Az alkalmak szombatonként a 18:00 órai szentmise után kezdődnek és kb. 20:00 óráig tartanak, melynek keretében egy rövid tanítást követően, egy rövid szentségimádásra van lehetőség. A következő alkalom december 9-én lesz! Az alkalmak témái egymásra épülnek, de az is bátran eljöhet, aki nem tud mind a tizenkét estén részt venni! Szeretettel ajánljuk mindenkinek!

 14. Az Adorációs Iskola zenei (taizé-i) szolgálatához énekeseket és hangszereseket is várunk, számukra szerdánként este 19:30-kor van próba a közösségi teremben.

 

A hirdetések PDF formátumban letölthetők innen: Hirdetés_2017_12_03