2016.12.11. – Vasárnapi hirdetések

2016.12.11. ADVENT 3. vasárnapja

 

Szeretettel hirdetjük a kedves testvéreknek:

 • Kedves Testvérek! Az adventi vásárra, mely december 11-én lesz itt a Szent István Parkban, mi is készülünk. A sütemények begyűjtését a vasárnapi (dec.11-i) Szentmise után, illetve a kirakodás idejére várjuk. Köszönettel: Gál Ildikó és a kézművesek
 • Vasárnap a szentmise utána Mikulás Ünnepség lesz a közösségi teremben, ahová szeretettel várunk minden gyermeket!
 • Őrszentmiklóson vasárnap fél 10-kor tartják a búcsúi szentmisét, amelynek keretében sor kerül Szent Miklós ereklye elhelyezésére is. Szeretettel várják az erdőkertesi testvéreket is!
 • Advent folyamán hétfő esténként nem tartunk szentmisét.
 • Hétfőtől-csütörtökig reggel 6:00 órakor igeliturgia van a templomban, pénteki napokon pedig (dec. 16. és 23.) szentmisét tartunk, szintén reggel 6:00 órakor, mindenkit szeretettel várunk!  
 • Veresegyházon hétfőtől-péntekig reggel 6 órakor vannak roráték.
 • Szerdán este 7 órakor énekpróba lesz a közösségi teremben. Szeretettel várunk mindenkit!
 • Péntek délután 5 órakor szeretettel várjuk az iskolásokat az Oratóriumban!
 • Az adventi tartósélelmiszer gyűjtés, amelyből rászoruló testvéreinket, családjainkat szeretnénk támogatni Karácsony előtt, DECEMBER 18-ig tart. Az erre a célra szánt élelmiszer- ill. pénzadományaikat a templomba, vagy a sekrestyébe hozhatják el. Adományaikat köszönjük!
 • Ismét jönnek hozzánk Szent Ferenc Kisnővéreitől Ágnes nővérék, akik szegények megsegítésével foglalkoznak. December 18-án vasárnap a szentmise előtt és után gyógytea-füveket, valamint lekvárokat kínálnak, melyekért adományt elfogadnak. Így mi is tudjuk segíteni a rászorulókat, illetve a nővérek munkáját. Ki-ki saját belátása és lehetősége szerint adakozhat.
 • A keresztény filmklub következő vetítése – “Karácsonyi reménysugár” címmel -, egy megható karácsonyi történet, melyben egy kislány elveszíti édesanyját, de a karácsonyfa alatt új családra talál. A vetítés a következő hétvégén, azaz december 18-án, vasárnap 15 órakor lesz az erdőkertesi közösségi teremben, és kb.17.30-ig tart. Mindenkit szeretettel várunk! A keresztény filmklub hirdetései megtalálhatók az erdőkertesi plébánia honlapján is.
  ( http://erdokertes.vaciegyhazmegye.hu/filmklub/ )
 • Az Új Ember újság előfizetőitől kérjük, hogy a 2017. első negyedévi díját a sekrestyében szíveskedjenek mihamarabb befizetni! Köszönjük!

A hirdetések letölthetők innen PDF formátumban: hirdetes_2016_12_11