2016.11.27. – Vasárnapi hirdetések

2016.11.27. – ADVENT 1. vasárnapja

Szeretettel hirdetjük a kedves testvéreknek:

  • Advent folyamán hétfő esténként nem lesz szentmise.
  • Adventi hétköznapokon reggel 6:00 órakor igeliturgia lesz a templomban. Az első héten hétfőtől-péntekig, a többi héten hétfőtől-csütörtökig, mert december 9-től (december 9-én, 16-án és 23-án) pénteki napokon „rorate” szentmise lesz, szintén reggel 6:00 órakor.
  • Veresegyházon hétfőtől-péntekig reggel 6 órakor lesznek szentmisék. A szombat reggeli szentmise továbbra is 8 órakor lesz.
  • Kedden este 19:30 órakor folytatódik a felnőtt katekézis! Mindenkit szeretettel várunk!
  • Szerdán este 7 órakor énekpróba lesz a közösségi teremben. Szeretettel várjuk mindazokat, akik szeretnének részt venni Adventben és a karácsonyi ünnepek alatt az énekesi szolgálatban!
  • Péntek délután 5 órakor szeretettel várjuk az iskolásokat az Oratóriumban!
  • Egyházközségünk idén is szervez tartósélelmiszer gyűjtést Advent folyamán, amelyből rászoruló testvéreinket, családjainkat szeretnénk támogatni Karácsony előtt. Erre a célra pénzadományokat is elfogadunk. Élelmiszer- ill. pénzadományaikat DECEMBER 18-ig hozhatják el a templomba, vagy a sekrestyébe. Adományaikat köszönjük!A karácsonyi szentgyónásra és szentáldozásra vonatkozó kéréseket, idősek és betegek számára, kérjük, mielőbb jelezzék Zsolt atyának!
  • Ökumenikus adventi gyertyagyújtás lesz a Szent István Parkban (a templomunk előtti téren) Advent 1. vasárnapján 14.30 órakor, amelyre hívjuk a Kedves Testvéreket is!
  • Ajánljuk még a XV. Veresegyházi Betlehemi Istálló rendezvényeit:

Jövő vasárnap, december 4-én 15:30 órakor lesz a Betlehemi JÁSZOL kiállítás megnyitója a Szent Erzsébet templom kertjében, majd 16:30 órakor „KARÁCSONYI MISZTÉRIUM” betlehemes játék lesz a TÉRSZÍNHÁZ előadásában, a Szentlélek templomban.

  • bojte-csaba-atyaFótra érkezik Böjte Csaba ferences szerzetes. 2016. december 3-án, szombaton 17 órakor szentmisét mutat be a fóti Szeplőtelen Fogantatás templomban, melyet egy beszélgetős fórum követ a közösségi házban. Minden érdeklődőt szeretettel várnak. 

 

 

 

 

 

 

A hirdetések letölthetők innen PDF formában: hirdetes_2016_11_27