Vasárnapi hirdetések 2021.10.31.

Évközi 31. vasárnap – 2021.10.31.

• Mindenszentek ünnepén november 1-jén hétfőn reggel 8:00 órakor lesz Szentmise templomunkban. Ne feledkezzünk el arról, hogy ez kötelező ünnep.A temetői közös imádság és sírkőszentelés utána, 9:00 órakor kezdődik majd. A sírkőszentelésre vonatkozó kéréseket a sekrestyében, vagy a temető gondnoknál lehet jelezni.
  • Szeretettel várjuk a gyerekeket az Oratóriumba! Az alsósokat csütörtökön délután 4 és 5 óra között, a felsősöket pedig pénteken 5 és 6 óra között!
  • A súlyosbodó járványhelyzetre való tekintettel, Marton Zsolt püspök a Váci Egyházmegyében 2021. november 1. napjától az alábbiakat rendeli el:

– A szentmiséken és minden templomi szertartás alkalmával a maszk használata kötelező.

Áldoztatni misében és misén kívül is csak kézbe szabad.

– A kézfogás a béke jelének átadási módjaként semmilyen formában nem megengedett.

– Valamennyi szertartás és közösségi alkalom során továbbra is kiemelt figyelmet kell fordítani az egymástól való biztonságos távolság megtartására és a kézfertőtlenítésre.

– Akik félsőlégúti betegség tüneteit észlelik magukon (köhögés, tüsszögés, orrfolyás), ne jöjjenek templomba. Természetesen ebben az esetben rájuk nem vonatkozik a vasárnapi misén való részvétel kötelezettsége.