Vasárnapi hirdetések 2021.02.28.

Nagyböjt 2. vasárnapja – 2021.02.28.

• Hétfőn az esti mise előtt 18:00 órától gyóntatás lesz a közösségi teremben. A Szentmisepedig 18:30-kor kezdődik.
  • Nagyböjtben pénteki napokon délután fél 6-kor Keresztutat imádkozunk a templomban.
  • Ma országos gyűjtés van a katolikus iskolák javára.

Most, amikor a járvány harmadik hulláma elért minket, még több türelmet, odafigyelést és minden állami és egyházmegyei járványügyi intézkedés pontos betartását kérjük mindenkitől:

• az egymástól való biztonságos távolság megtartását, ami legalább 1,5 métert jelent. Ez a templomban kiemelten is fontos!
  • minden zárt térben, a templomban és a Szentmiséken továbbra is kötelező a maszk használata – a száj és orr eltakarásával;
  • a szertartások és más alkalmak során különösen zárt térben, most kerüljük az éneklést is!
  • kötelező minden közvetlen érintkezés kerülése: bőrkontaktus, kézfogás, ölelés!
  • kézfertőtlenítés után, az áldoztatás kizárólag kézbe történhet!

Az előttünk álló hetek járvány-adatainak alakulásán múlik az is, hogy idén hogyan tudjuk majd a Húsvétot ünnepelni!

Vigyázzunk egymásra!