Vasárnapi hirdetések 2020.12.27.

Az Erdőkertesi Római Katolikus Egyházközség Hirdetései

Szent Család vasárnap – 2020.12.27.

Szeretettel hirdetjük:

  • 2021. januárjától 9 elsőpéntek van a szeptemberi Eucharisztikus Kongresszusig. Lelki előkészületként ismét a Nagykilenced elvégzésére hívjuk a kedves testvéreket. Az elsőpéntek megtartásának hagyományos formája a minden hónap első péntekén való szentáldozás, és ha szükséges, akkor szentgyónás elvégzése. A Nagykilenced végzésével kapcsolatos bővebb tájékoztatás a faliújságon és a honlapon is olvasható.
  • Ezentúl minden elsőpénteket megelőző hétfőn, a Szentmise előtt fél órával, 18:00 órától gyóntatás lesz. Így már most, december 28-án is!
  • Hétfőn, az Aprószentek ünnepén 18:30 órakor lesz Szentmise.
  • Továbbra is kérjük a kedves testvéreket, azegymástól való biztonságos távolság megtartására, ami legalább 1,5 métert jelent. Ez a templomban kiemelten is fontos! A szertartások és más alkalmak során különösen zárt térben, most kerüljük az éneklést is. A Szentmiséken továbbra is kötelező a maszk használata – a száj és orr eltakarásával; kötelező minden közvetlen érintkezés kerülése: bőrkontaktus, kézfogás, ölelés. Kézfertőtlenítés után, az áldoztatás kizárólag kézbe történhet, az áldozó csak a Szentség vételekor vegye le a maszkját. Vigyázzunk egymásra!

ÜNNEPI MISEREND:

SZENT CSALÁD VASÁRNAP

December 26. (Szo) 18:00 órakor

December 27. (V) 8:00 órakor (jelenlévő családok megáldása)

SZŰZ MÁRIA, ISTEN ANYJA ~ Kötelező ünnep!

Tartsuk lelkiismereti kötelességünknek a Szentmisén való részvételt!

December 31. (Cs) 18:00 órakor (Hálaadás)

2021. Január 1. (P) 8:00 órakor

KARÁCSONY UTÁNI 2. VASÁRNAP

Január 2. (Szo) 18:00 órakor

Január 3. (V) 8:00 órakor

URUNK MEGJELENÉSE (Vízkereszt) ~ Kötelező ünnep!

Tartsuk lelkiismereti kötelességünknek a Szentmisén való részvételt!

Január 6.(Sze) 18:30 órakor