Vasárnapi hirdetések 2020.01.19.

Évközi 2. vasárnap – 2020.01.19.

~Jövő héten az ökumenikus imahét alkalmai miatt minden hétköznap esti szentmise elmarad Erdőkertesen és Veresegyházon.

~Bővülés történik az ökumenikus imahét erdőkertesi menetében, idén mindegyik felekezet templomában lesz egy imaalkalom:

Kedd (január 21.) 18.00 óra, katolikus templom

igehirdető: Gergely Ferenc Barnabás református lelkész

Csütörtök (január 23.) 18.00 óra, evangélikus templom

igehirdető: Molnár Zsolt katolikus plébános

Szombat (január 25.) 16.00 óra, református templom

igehirdető: Eszlényi László evangélikus lelkész

Szeretettel várunk mindenkit mindegyik alkalomra!

~Mivel január 21-én kedden mi leszünk a házigazdák, kérjük a kedves testvéreket, hogy lehetőségeik szerint járuljanak hozzá a közös imádság utáni agapéhoz étellel-itallal, segítséggel! Köszönjük!

~Az ökumenikus imahét mindhárom alkalmának gyűjtését, illetve a jövő vasárnapi mise perselypénzét továbbítjuk annak az erdőkertesi családnak, akiknek nemrégiben leégett a házuk. Az adományokat előre is köszönjük!

~A veresegyházi imaalkalmak hétfőtől-péntekig 18:00 órakor kezdődnek:

Hétfő (január 20.) baptista imaház

igehirdető: Sivadó János görög katolikus parókus

Kedd (január 21.) katolikus templom, (gör. kat. szertartás)

igehirdető: Fukk Lóránt református lelkész

Szerda (január 22.) evangélikus templom

igehirdető: Molnár Zsolt katolikus plébános

Csütörtök (január 23.) református templom

igehirdető: Bacsó Benjámin baptista lelkipásztor

Péntek (január 24.) katolikus templom (róm. kat. szertartás)

igehirdető: Albert Gábor evangélikus lelkész

~Kedden nem lesz felnőtt hittan, majd 28-án folytatódik.

~Csütörtökön január 23-án 19:00-kor, a közösségi teremben lesz az Erdőkertesi Katolikus Férfikör következő összejövetele.

~Péntek délután 5 órakor várjuk az általános iskolásokat az Oratóriumban!

~Kérjük, hogy akik 2020-ban kívánnak egyházi házasságot kötni templomunkban, jelezzék ezt január végéig a Veresegyházi Plébánián.

~Aki iskolai felvételhez plébánosi ajánlást kér, először a hitoktatóját keresse meg, mert vele egyeztetve készülnek el az ajánlások, azután a plébánost. Kérjük, hogy az ajánlások kérését ne halasszuk az utolsó pillanatra, mert akkor már nem biztos, hogy határidőre meg tudjuk adni.