2017.12.24. Vasárnapi hirdetések

Advent 4. Vasárnapja – 2017.12.24.

• A missziós imaóra, a felnőtt katekézis, az énekpróba és az Oratórium találkozói az ünnepek után, januárban folytatódnak!
  • Ne feledkezzünk el arról, hogy a karácsonyi időben három nem vasárnapra eső kötelező ünnep is van, ami azt jelenti, hogy az Egyház szentmisén való részvételre, közös ünneplésre kéri a hívőket ezeken a napokon is:
    URUNK SZÜLETÉSE (KARÁCSONY) – KÖTELEZŐ FŐÜNNEP!
    Dec. 24. vasárnap: 22:30
    Dec. 25. hétfő: 8:00
    Szent István diakónus, első vértanú ünnepe
    Dec. 26. kedd: 8:00
    Szent Család vasárnapja (mint minden vasárnap, kötelező ünnep!)
    Dec. 30. szombat: 18:00
    Dec. 31. vasárnap: 8:00 – családok megáldása és év végi hálaadás
    SZŰZ MÁRIA ISTENANYASÁGA – KÖTELEZŐ FŐÜNNEP!
    Jan. 1. hétfő: 8:00
    URUNK MEGJELENÉSE (VÍZKERESZT) – KÖTELEZŐ FŐÜNNEP!
    Jan. 6. szombat: 18:00 – ez nem vasárnapi szentmise, hanem vízkereszti!
    Urunk megkeresztelkedése – (mint minden vasárnap, kötelező ünnep!)
    Jan. 7. vasárnap: 8:00
    Ezek az időpontok a decemberi Forrás újságban és az egyházközség honlapján is megtalálhatók.
  • Az 5. estével folytatódik december 30-án, szombaton a szentmise után az Adorációs Iskola, amely a szentségimádáshoz nyújt gyakorlati segítséget. Minden alkalommal egy rövid tanítás után, egy rövid szentségimádásra van lehetőség. Bátran csatlakozhat az is, aki eddig még nem volt, vagy nem tud minden estén részt venni! Szeretettel ajánljuk mindenkinek, és szeretettel hívunk mindenkit!

KEGYELMEKBEN GAZDAG, ÁLDOTT KARÁCSONYT KÍVÁNUNK!