2017.08.20. Vasárnapi hirdetések

2017.08.20. Szent István király – Magyarország Fővédőszentje

 Szeretettel hirdetjük:

 • Augusztus végéig az Evangélikus Templomban (Nemes u. 4., Posta mellett) tartjuk a szombat esti (18:00) és a vasárnap reggeli (7:30) szentmiséket. Nagyon köszönjük Evangélikus Testvéreinknek, hogy templomfelújítás idejére segítséget nyújtanak nekünk, és a rendelkezésünkre bocsátották az Evangélikus Templomot!
 • A hétfői (17:30) szentmisét és minden más imaalkalmat a templomunk melletti közösségi teremben tartunk.
 • Augusztus 20-án vasárnap, Szent István király ünnepén 7:30 órakor lesz a szentmise és a kenyérszentelés az evangélikus templomban.
 • Augusztus 21-én hétfőn szentmise helyett igeliturgia lesz.
 • Augusztus 22-én kedden, reggel 8:00 órától várja Kupeczky Zoli a templomhoz mindazokat, akik tudnak segíteni a visszapakolásban. 18:00 órára pedig a cipekedős nehéz bútorokhoz várja a segítő kezeket. 22-étől folyamatosan várjuk a takarításban segítőket is, ők Ugarinénál jelentkezzenek.
 • Augusztus 26-án szombaton, reggel 7:30 órakor indul Veresegyházról a Szentlélek templomtól az 1Úton zarándoklat. A 24km-es zarándoklaton ezúttal a Gyermeket várókért fognak imádkozni. 18:00 órakor lesz az ünnepi szentmise a Székesegyházban. Ajánljuk a testvérek figyelmébe.
 • Szeptember 3-án vasárnap tartjuk Egyházközségünk Szentlélek-hívó, tanévkezdő „Veni Sancte” szentmiséjét. A reggel 8 órai szentmisében Beer Miklós püspök atya megáldja a felújított templomunkat és az új orgonát. A szentmise után agapét is tartunk. Kérjük, hogy aki teheti, étellel-itallal járuljon hozzá az együttléthez. Szeretettel várunk mindenkit erre az ünnepi alkalomra!
 • Még augusztus végéig tart a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia által meghirdetett adománygyűjtés az üldözött közel-keleti keresztények megsegítésére. A bankszámlaszám: MKPK, CIB Bank 11100104—18181490—14000003
 • Ne feledkezzünk el Egyházközségük rendszeres támogatásáról sem! Az egyházi hozzájárulás éves mértéke, Püspök atya rendelkezése alapján, személyre szabottan mindenki éves jövedelemének az 1%-a.
  Az egyházadó befizethető készpénzben a szentmisék után, de van lehetőség banki átutalásra is. Köszönettel fogadjuk az egyházadó befizetésén túli pénzadományokat is! Az Egyházközség számlaszáma: 66000042–11026235

A hirdetések letölthetők PDF formátumban innen: Hirdetés_2017_08_20