2017.04.02. Vasárnapi hirdetések

2017.04.02. – Nagyböjt 5. vasárnapja

Szeretettel hirdetjük a kedves testvérekenek:

•  A mai vasárnapon a Szentföld javára van gyűjtés, a persely-adományokat erre a célra továbbítjuk. Az adományokat köszönjük!
  • Hétfőn 17:30 órakor lesz szentmise.
  • Kedden 18:30 órakor missziós imaóra lesz.
  • Kedden 19:30 órakor felnőtt katekézis lesz Zsolt atyával a közösségi teremben. Várunk minden érdeklődőt!
  • Nagyböjtben az énekpróbák alkalmával készülünk a Nagyhét, és a Húsvéti Szent Háromnap ünnepi alkalmaira. Szeretettel várunk mindenkit szerda este 19:00 órakor a közösségi teremben.
  • Kérjük mindazok segítségét, akik szívesen részt vennének a nagyheti szertartások különféle liturgikus szolgálataiban, pl.: asszisztencia, felolvasás, adományvivés, lábmosás, éneklés, stb. A sekrestyében lehet érdeklődni a szolgálatokkal kapcsolatban! Köszönjük!
  • Pénteken a szokott időben, 17:00 órára várjuk az iskolásokat az Oratóriumban!
  • Pénteken 18:00 órakor keresztút imádság lesz a templomban. Szeretettel várjuk a kedves testvéreket!
  • A Magyar Katolikus Püspöki Konferencia az idei nagyböjtre is hirdetett tartós-élelmiszer gyűjtést rászoruló testvéreink számára. A felajánlott élelmiszer- vagy pénzadományokat Virágvasárnapig, vagyis április 9-ig hozhatják el a templomba. Adományaikat köszönjük!
  • Jövő vasárnappal, megkezdődik a Nagyhét. Virágvasárnap a reggel 8:00 órai szentmisében lesz a barkaszentelés.
  • A Húsvét előtti gyóntatás április 12-én szerdán 18:00 órakor lesz. Használjuk ki ezt az alkalmat, mert a Szent Háromnap alatt már nem lesz gyónási lehetőség.
  • Nagycsütörtökön 18:00 órakor lesz a szentmise az utolsó vacsora emlékére.
  • Nagypénteken délután lesznek a szertartások: a keresztút 14:00 órakor kezdődik, a szertartás pedig 15:00 órakor.
  • A Húsvéti Vigília szombaton este 20:30 órakor kezdődik. Gyertyát hozzunk magunkkal! A feltámadási szertartás és szentmise után, ételszentelés és agapé lesz. Ehhez is kérjük majd a kedves testvérek segítségét.

A hirdetések PDF formátumban letölthetők innen: Hirdetés_2017_04_02